Oblečte pejsky do oblečků

Zejména pak v zimních měsících vídáte pejsky, kteří jsou oděni do různých více či méně barevných oblečků. Někteří si klepou na čelo a říkají, že tohle je opravdu už příliš a někteří zase spokojeně pokyvují hlavou, že pejskům to velmi sluší, jsou sladěni se svými páníčky. Jsou oblečky pro psi opravdu jen módní výstřelek majitelů? Nebo mají svou praktickou funkci?

Ochrana před zimou

Oblečky pro psy nejsou zbytečností, zejména v zimních měsících se váš pejsek trápí zimou a tak na procházce nebo na zahradě se může třást jako ratlík a bude mu zima. Toto se týká zejména malých a hladkosrstých plemen. Například krysaříků, čínských naháčů, jorkšírů a podobně.

Jde o plemena, která nejsou šlechtěná pro pobyt v zimě a mrazech, proto není od věci těmto pejskům pořídit obleček. Možná se vám obleček pro psy zdá zbytečný, ale můžete s jeho pomocí předejít běžným psím onemocněním, jako třeba nachlazení, rýmě nebo také problémů s močovým měchýřem.

Dlouhosrstí obleček nepotřebují?

Chladno a zima může působit problémy také dlouhosrstým pejskům. Zde je potřeba brát ohled na otužilost a ta, jak víme, je u každého pejska individuální. Když máte psa povětšinu dní doma, kde je teplo, on má navíc teplý pelíšek nebo spí s vámi v posteli a hoví si na gauči, pak jsou pro něj delší procházky v zimě trošku šok.

Zateplený obleček může tento problém vyřešit poměrně snadno. Shodují se na tom i odborníci z řad veterinářů. Psi, kteří jsou zvyklí na teplo a psi, kteří jsou náchylnější k nastydnutí ocení teplý obleček. Aby nenachladly, doporučuje se tyto psy v zimě nestříhat. Pokud se bez úpravy srsti neobejdou, pak je ostříhejte, ale určitě ne dohola. Máte-li doma labradora, severská plemena a další psi, kteří mají rádi zimu, ty vás za obleček mít rádi nebudou.