Nejoblíbenější kočičí hračky aneb v jednoduchosti je síla

Kočky jsou tvorové, kteří si rádi hrají, ale na rozdíl od svých psích protichůdců mají rádi jemnější hraní, se skoky, taháním a překvapením. Odměňte je hračkou, která v nich probudí radost a vám pomůže kočičku řádně utahat.

Proč je kočičí hraní důležité?

Nejrůznější hračky jsou pro kočky důležité, a to především pro ty, které žijí v bytě. Kočky tzv. venkovní se vydovádějí na louce a v lese. Proženou pár myšek, číhají na každý pohyb v trávě a list ze stromu se pro ně stává skvělou zábavou. U koček, které jsou celý den v bytě, tedy ve dvou či třech místnostech, se stává energie problémem. Kočky ji nemají kde vybít a potřebují hračky, které jim s tím pomohou.

Hrajeme si s kočkou

Hraní se tedy stává náhradní aktivitou za běhání venku, a pokud chcete mít kočičku v bytě, měli byste si to uvědomit. Věnovat se musíte každému zvířeti, ať je to kočka či pes, obzvlášť pokud žije v bytě. Kočku hraním unavíte, ona si vyhraje a bude spinkat s větší chutí než obvykle. Sami jistě znáte ten pocit, když se vám mnohem lépe usíná po odpolední procházce než po celém dni stráveném doma.

Kočičí hračky

Nejoblíbenější kočičí hračkou je míček, ať gumový, plastový s rolničkami, zdobený peříčky či s dávkovačem. Míčky kočky prostě milují. Oblíbenou hračkou je i laserové ukazovátku, s kterým můžete kočku zlobit. Kočky milují pírka, plyš, tunely na prolézání a samozřejmě hračky plněné šantou či kozlíkem. Tyto dvě rostliny kočky doslova rozdovádí a kočky jsou z nich naprosto unesené. Seženete pytlíky plněné šantou, myšky s kozlíkem, plyšáky se šantou. Novinkou je i sprej z koncentrované šanty, který můžete použít na jakoukoli hračku či si zakupte sušenou šantu a vysypte ji trochu kočce na zem. Kočky si takové hraní zamilují, především proto, že jí věnujete svůj čas.