Nejbolestivější bodnutí hmyzu – jaká jsou ta nejhorší? 1

Ilustrační obrázek

Bodnutí hmyzu je vždycky nepříjemné a občas i bolestivé. Když vás kousne komár, je to nepříjemné, pupínek zčervená, začne vás svědit a je to nepříjemné. Po pár dnech už ani nevíte, že vás nějaký hmyz bodl. Horší jen to s vosou, včelou, sršní a dalšími a dalšími nezvanými hosty. Existují však daleko nebezpečnější bodnutí hmyzem. Některá mohou být smrtelná, mohou vám nenávratně uškodit, mít vliv na zdraví a podobně.

Nejbolestivější bodnutí

Některá bodnutí jsou opravdu bolestivá a nepříjemná. Americký biolog Justin Schmidt testoval na svou vlastní kůži, jak jednotlivé hmyzí bodnutí je bolestivé. Jeho poznatky a co všechno toto testování obnášelo, přinášíme. Jednotlivá bodnutí a popisy jsou však subjektivní, u někoho mohou být bolesti mírnější nebo naopak silnější, záleží na každém a na jeho těle a schopnosti snášet bolest. Jaké hmyzí bodnutí tedy bolelo nejvíc?

Vosa hrabalka

Jde o černou vosu, která má takřka centimetrové žihadlo. Velmi ráda s jeho pomocí loví tarantule. V zásobě navíc má také ještě jed, který ji lov značně usnadňuje. Její bodnutí je extrémně bolestivé, reakce nastává ihned poté, co vás bodne. Bohužel neexistuje lék nebo zmírnění, všechno, co s sebou přinese, si musíte vytrpět. Schmidt popisuje, že bolest je opravdu nesnesitelná, oslepující, děsivá, šokující. Měl dokonce pocit, jako že je elektrická.

Tropičtí mravenci Paraponera

Mravenec, na první pohled vypadá neškodně, ovšem není to tak. Když vás tento mravenec kousne, je to jako kdyby vás někdo střelil. Jeho kousnutí trvá, ač čtyřiadvacet hodin a celou tu dobu cítíte bolest. Schmidt popisuje, že právě tento mravenec byl nejbolestivějším bodnutím. Bolest je naprosto čistá, velmi, ale velmi intenzivní. Podobá se to chůzi přes rozžhavené uhlíky a to ještě s dlouhým hřebíkem, který máte zaražen v patě.