Minimanuál pro pejskaře: Vše, co byste měli vědět o pamlscích

Vše, co byste měli vědět o pamlscích
Vše, co byste měli vědět o pamlscích

Jakožto správný chovatel psů jistě víte, jak svého zvířecího svěřence odměňovat pamlsky. Anebo snad v tomto směru tápete a byli byste vděční za pár základních pravidel? V tom případě se pohodlně usaďte a začtěte se do tohoto článku. Prozradíme vám, jaké pamlsky pro psy jsou vhodné a kdy byste měli pejska odměňovat.

Pamlsek dávejte za odměnu!

Začněme definicí. Co je to vlastně ten pamlsek? Je to každá pochoutka, kterou psovi dáte? Nikoliv. V podstatě jde o odměnu, která slouží jako motivace za něco, co pejsek udělal správně. Nepleťte si pamlsky s doplňky stravy a tím, čím psa krmíte každý den. Jde o to, že skutečný pamlsek by si měl zasloužit, a proto by ho neměl dostávat příliš často a bezdůvodně.

Jak správně vybrat vhodný pamlsek?

V současné době je na trhu opravdu široké spektrum pamlsků. Některé jsou určeny pro menší psy, jiné pro větší plemena. V nabídce natrefíte také na pamlsky pro psy – seniory, jejichž
chrup není schopen rozmělnit tvrdší kusy.

Pamlsky lze také rozdělit podle toho, zda se jedná o pamlsky z buvolí kůže, sušenky, dietní, na čištění zubů a další typy.

K nejoblíbenějším pamlskům patří právě pamlsky ze sušené buvolí kůže. Vyrábí se v různých tvarech a psi se jich nemohou nabažit. Menší kostičky jsou vhodné i pro štěňata.

Nejlepší přítel člověka nedá dopustit ani na čokoládu. Běžná čokoláda je pro něj velmi nebezpečná a může ho i zabít, ale pokud mu dáte speciální čokoládu určenou pro psy, nemáte se čeho bát.

Zaručenou lahůdkou jsou také zmíněné sušenky pro psy. Skvěle chutnají a vyrábí se v různých provedeních od klasiky (vepřové, hovězí..) až po ryby, krůtí krky a další
laskominy.

A čím odměnit pejska držícího dietu? No přece dietními pamlsky, které jsou většinou označeny jako „light“. Přesto vždy důkladně zkontrolujte složení, ať svému svěřenci nedáváte něco, po čem by se mu mohlo přitížit.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/pes-bernsk%C3%BD-sala%C5%A1nick%C3%BD-pes-zv%C3%AD%C5%99e-1183475/