Jaká jsou nejchytřejší zvířata na světě?

Možná se to nezdá, ale také zvířata jsou různě inteligentní. Někteří zvládají jen ty základy, jiní mají inteligenční proporce na opravdu vysoké úrovni. U zvířat se inteligence měří poměrně těžko. Které zvíře je to nejchytřejší? Vyrovná se nám lidem? Nebo umí dokonce i předčit naší inteligenci?

Těžko změřitelná

O inteligenci zvířat rozhodují biologové a to především na základě pozorování zvířat při jejich běžném životě, popřípadě zkoušejí malé experimenty. Každé zvíře vyniká v něčem jiném. Například se říká, že sloni mají opravdu velmi dobrou paměť, kočky jsou zase pořádně vynalézavé.

Orangutani

Orangutani se velmi dobře a rychle učí a to tím, že pozorují a následně zkouší. Buď se to podaří, nebo nepodaří. Místo toaletního papíru využívají listy, větší listy využívají jako deštníky. Žijí ve skupinách, které fungují na principu rodiny, mají k sobě silné pouto, často se objímají. Jsou velmi klidní a mírumilovní.

Mravenci

Jejich devíza je ve spolupráci, známe je, že žijí v koloniích. Každý zde má svůj úkol, který si musí plnit. Hledat potravu chodí vždycky ve skupinách a díky tomu mají šanci zajistit větší množství potravy. Tím, že jsou organizovaní, jejich obydlí jsou velmi pevná. Umí se dostat i z oblasti, kde je voda.

Sloni

Říká se, že máš paměť jako slon. A ona to není jen povídačka. Sloni si i po několika letech pamatují a umí i po dlouhé době najít tu správnou cestu džunglí. Velmi rychle se učí, proto jsou často využívání v cirkusech. Jsou společenští, mezi sebou si tvoří silná a pevná citová pouta.

Delfíni

Biologové obecně tvrdí, že delfíni jsou chytří stejně, jako lidé. Nikdy se toto tvrzení nepodařilo dokázat. Víme však, že jsou inteligentní. Mají vlastní jazyk, jména a ve skupinách fungují v určité hierarchii.

Šimpanzi

Jsou nejvíc podobni lidem a není tedy divu, že u nich můžeme pozorovat určité lidské chování. Udržují mezi sebou přátelské vztahy, umí si tvořit také primitivní nástroje. Komunikují mezi sebou gesty, které se naučili.