Jak vybrat pelíšek pro psa

Pořídili jste si domů nového pejska? Nebo řešíte, jak svého čtyřnohého přítele naučit, aby vám nelezl do postele a zároveň v ní i nespal? Pak je na čase pořídit pelíšek. Aby se v něm pes cítil dobře a vzal ho za své místo, tak je třeba vybírat promyšleně. My vám s tím pomůžeme.

Podmínka číslo jedna? Dostatek prostoru

Jako my lidé, tak i váš pejsek se chce pořádně natáhnout, uvelebit se a pohodlně ležet. Vyberte tak takový pelíšek, který bude dostatečně prostorný. A jak poznáte, jak moc velký by pelíšek měl být? V ideálním případě svého psa změřte. Dejte si záležet, ať psa změříte od čumáku až ke spodní části ocasu. Jakmile zjistíte přesné míry, tak víte od čeho se odrazit. Následně k tomu přičtěte něco navíc a tak se dozvíte, jaká by měla být minimální velikost pelíšku.

Jaký tvar pelíšku vybrat?

Klasikou jsou oválné pelíšky, které jsou nejvhodnější pro psy ležící v klubíčku. Jelikož však sami dobře víte, že váš pejsek vystřídá více spacích poloh, tak je vhodnější obdélníkový pelíšek. V něm se pes natáhne a po vyspání i pohodlně protáhne.

Je třeba k pelíšku ještě něco dokoupit?

Pokud jste podle doporučení vybrali opravdu prostorný pelíšek, tak se vám následně zřejmě nevleze do pračky. Pokud nechcete měsíc co měsíc lítat do čistírny, tak pelíšek můžete doplnit dekou či případně speciální vložkou. To už do pračky v pohodě vložíte. Možností je i praktický měkký polštářek.

Kde pelíšek pro psa koupit?

Pelíšek koupíte na každém e-shopu, který prodává sortiment pro domácí mazlíčky. V dnešní době jej koupíte i na velkých e-shopech zaměřující se na většinu spotřebního zboží. Za nás však doporučujeme vybrat pelíšek ve speciálních prodejnách chovatelských potřeb. Pelíšek si prohlídnete, dostanete cenné rady od personálu a s výběrem si tak budete naprosto jisti. Například rodinný zverimex v Praze 10 pod značkou ZooShopPlus přesně vše vypsané výše splňuje.