Adoptujte kočku s handicapem, má to své výhody

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte kočičku? Pokud vás čeká takovéto rozhodnutí, jste na správném místě. Máte více možností, odkud a jakou kočičku si pořídíte. Popřemýšlejte o životu se starší kočkou z útulku či kočkou s handicapem. Má to i své výhody.

Pořizujeme nového člena rodiny

Při pořizování kočky si kladete jiná kritéria než při pořizování psa. Kočky jsou více samostatné a rozhoduje u nich velmi vzhled. Povaha je u nich poměrně nejistá, mění se s věkem. Pořídit si můžete malé koťátko, starší kočku z útulku či kočku s handicapem.

Proč si pořídíte starší kočičku

I pořízení starší kočičky má své výhody. Nemusíte ji věnovat tolik péče a pozornosti. Starší kočka již vše zná a za nový domov bude vděčná. Vybírejte si kočku především podle toho, kde byla zvyklá žít, zda venku či v bytě. Starší kočky většinu času odpočívají a jejich povaha bude již jasně dána, jelikož je kočka dospělá a příliš se nezmění. Pokud tedy nemáte příliš času a přesto toužíte po kočičce, je pro vás pravděpodobně vhodnější pořídit si starší kočku než mladé aktivní koťátko, které potřebuje péči, výchovu a váš čas.

Kočka s handicapem

Nepřemýšleli jste také o možné adopci kočky s handicapem? Hluché, slepé či jinak postižené kočky jsou bohužel nejméně adoptovanými (podobně jako starší kočky). Tyto kočky vám však dokážou nabídnout mnohem více, než si o nich mnozí myslí. Handicapovaná kočička si neuvědomuje, že je jiná než ostatní kočky. Ji samotnou handicap samozřejmě trápí, ale snaží se žít dál jako běžné kočky. Pokud si takovou kočku pořídíte, potřebuje samozřejmě upravené domácí prostředí a zpočátku velkou péči, ale jakmile si zvykne na nové prostředí, dokáže žít a pohybovat se v něm jako zdravá kočka. Navíc vás tyto kočky milují stejně a žijí stejný kočičí život jako ostatní kočičky. Nezanevřete na ně jen proto, že jsou jiné, i když ony samy to nevnímají.